Madeinkobi markamız tescilledik.Türkiyenin gelecek en büyük B2B projesi isim hakkı olan madeinkobi T.C PATENT ENSTİTÜSÜ 15.11.2013 tarihi itibari ile 10 yıl müddet ile tescil edilmiştir.
Kasım 2013
ISO Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetim BelgesiBİRİM BİLGİ VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİC. A.Ş. müşteri memnuniyeti ve şikayet yönetim sistemi denetlenmiş ,Web portalı işletmeciliği -Sertifika sağlayıcı-Medya-Reklam standartlarının gerekliliklerine uygunluğu görülmüştür.
Ekim 2013
ISO Kalite Yönetim BelgesiBİRİM BİLGİ VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİC. A.Ş. kalite yönetim sistemi denetlenmiş ve Web portalı işletmeciliği -Sertifika sağlayıcı-Medya-Reklam standartlarının gerekliliklerine uygunluğu görülmüştür.
Ekim 2013
KALİTEMİZİ BELGELENDİRDİK. ISO 10002:2004 Kurulduğumuz günden bu güne kalite için yol alıyoruz.
Kasım 2012
KALİTEMİZİ BELGELENDİRDİK. ISO9001:2008 Kurulduğumuz günden bu güne kalite için yol alıyoruz.
Kasım 2012
Birim A.Ş. kuruluşu tamamlandıAdım adım projenin gerçekleşmesi aşamaları, belirlediğimiz takvime uygun olarak devam ediyor. Devletin girişimciliğin önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha gördük.
Ağustos 2012
Yeni yerimizdeyizKonumu dolayısıyla çok beğendiğimiz, metro ve metrobüs durağına sahip, tramvay’ın ana durağında bir yer arıyorduk. Herkesin genellikle aktarmasız olarak ulaşabileceği İstanbul’daki 2 merkezden biri olan Merter’de Head Office’imizi ...
Haziran 2012
madeinkobi testSonunda madeinkobi.com yazılım aşaması sona erdi. test yayınına başladık. Güzel bir 19 mayıs hatırası oldu.
Mayıs 2012
madeinkobi.com. logo ve demoMade in Kobi için açtığımız logo yarışması sona erdi . Logo yarışmasında birinciliği Berkan Arıkan’ın yukarıda gördüğünüz çalışması kazandı. Kendisine bu güzel çalışma için teşekkür ediyoruz.
Nisan 2012
yazılım süreciwww.madeinkobi.com sitesinin yapımı için planladığımız, şu ana kadar yapılmış olan sektörel ve ürüne yönelik rehberlerin dışında, her şeye direkt olarak ulaşmamızı sağlayacak sayfalarda gezmek yerine hedefe direkt ulaşabileceğiniz fikri tamamen ...
Nisan 2012
madeinkobi yazılım çalışmaları sürüyorBİRİM’in ilk projesinin 6 önemli ayağında birden yazılımlar sürüyor.
Mart 2012
madeinkobi yazılım ekibi Bizim gibi düşünen, bizim gibi hareket eden, bizim ideallerimizi paylaşan bir yazılım ekibi oluşturduk.
Şubat 2012
Yazılım şirketleriBir haftalık yoğun bir toplantılar ve yazılım planlarından sonra en ciddi gördüğüm firmanın bile davranışları sonunda hayretler içerisinde anlaşmadan vazgeçtim. Bana sundukları site planlarının hepsinin template sitelerinde dolaşan scriptler ...
Ocak 2012
Yazılım şirketi ile anlaşma sağlandı.Projeyi kendi kaynaklarımızla gerçekleştirme kararı aldıktan sonra www.madeinkobi.com için gerekli ve ayrıntılı yazılımı yaptırabileceğimiz şirket arayışına girmiştik.
Ocak 2012
Kendi kaynaklarımızla projeye devam ediyoruz!6 Ekim 2011 de projeye kaynak bulunana kadar ara verme kararı almıştık. madeinkobi.com portalını oluşturmak için karşılaştığımız kaynak problemini çözememiştik.
Aralık 2011
Projeye ara veriyoruz...Gerek bizim gerek Sayın Yusuf Akgün’ün çabaları sonuç vermedi. Herkesin “çok iyi ve gerekli” bulduğu Proje için gerekli kaynağı oluşturamadık. Bu kadar paylaşıma ve sonuçlarından emin olmamıza rağmen Sayın Yusuf Akgün’ün ...
Ekim 2011
BİRİM’e Kaynak araştırmalarımız sürüyor...www.madeinkobi.com portalının yazılım sürecini gerçekleştirebilecek personelin istihdamı ve yazılım sürecini destekleyecek süreçte giderlerin karşılanabilmesi için kaynak aramamız sürüyor.
Eylül 2011
SPONSORLAR ARANIYORTürkiye ve İkitelli Organize Sanayi bölgesini tüm unsurları ile tanıtacak ve gerek kendi aralarında gerek tedarikçiler ve müşteriler arasında iletişimi sağlayacak www.madeinkobi.com projesine katkı sağlayabilecek sponsorlar aranmaktadır.
Ağustos 2011
www.madeinkobi.com sitesini İSKOBİR başkanı Sn. Yusuf AKGÜN’e anlattık.Kurulması planlanan BİRİM’in ilk basamağını oluşturacak ulusal ve uluslar arası anlamda bölgede yer alan tüm firmaların temsil dileceği, her firmaya bir internet sitesi ve mail adresini sunacak olan www.madeinkobi.com portalını Sayın Yusuf Akgün’e sunduk. Projeye desteğini aldık. Ancak daha önceki girişimlerinde başarılı sonuçlar olmadığı ve bölge sanayicilerine olan inancının zayıfladığı için paydaş bulmakta zorlanacağımızı belirtse de, projenin tam da bölgenin sorunlarını çözmek için gereken proje olduğunu bize gereken desteği elinden geldiğince vereceğini söyledi.
Ağustos 2011
BİRİM’E KAYNAK ARANIYOR. Bu yapının bölgeyi nasıl geliştireceğinin ve faydalarının pekişmesi üzerine Sayın Yusuf Akgün’e sunulan yapılanmanın oluşturulabilmesi için kaynak arayışına girdik. BİRİM’in kurulabilmesi için Gereken kaynak bulunabilir ve yeni paydaşlarla ...
Ağustos 2011
SANAYİYE “DOĞRU” TANITIM GEREKBölgede belirlediğimiz eksikliklerin sebeplerinin giderilebilmesi ve bölgenin yüksek rekabet gücüne kavuşabilmesi için yapılabilecekleri İskobir ve Eskoop Y.K.Başkanı Sayın Yusuf Akgün’le paylaştık. Bulunan çözümler ;
Temmuz 2011
TEK SORUN TANITIM EKSiKLİĞİ2 yılı aşkın süredir içinde yer aldığımız ikitelli Organize Sanayi Bölgesinin eksikleri üzerine odaklanarak bir ayı aşkın bir süredir bölgenin eksiklerini belirlemeye çabalıyoruz. Bölgedeki mevcut durum belirlemeleri tamamlandı. Bize göre;
Haziran 2011
İskobir Başkanı Yusuf AKGÜN'le görüşmeBugün İskobir ve Eskoop Y.K.Başkanı Sayın Yusuf Akgün'le rutin bir görüşmemiz esnasında Ülke sanayisinin önündeki en büyük sorunun "pazarlama" olduğunu, tanıtım eksikliklerini ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesini dış pazarlara açmak ...
Mayıs 2011